MesajSubiect: Regulament   Regulament Icon_minitimeVin Apr 26, 2013 9:36 pm

Va rugam sa cititi cu atentie acest regulament

Administrare
•Numarul maxim de playeri inscrisi este de 20.
*Fiecare membru sa viziteze meciurile scrise pe forum pentru a se evita amanarile.
*Toti cei care sunt inscrisi in Cupa 1vs1 trebuie sa se prezinte pe server cu nick`ul cu care s'a inscris in concurs.
*Folosirea codurilor este strict INTERZISA.
*In cazul in care un jucator foloseste coduri, dovedita de un Admin sau mai multi pe care ai voi alege eu, este descalificat din concurs PERMANENT si nu va mai participa.
• Jucatorii au obligativitatea de a se prezenta cu minim 10 minute inainte de ora fixa, pentru a da startul la ora fixata.
• În cazul în care un player nu se prezinta la meci la data si ora fixata de catre Admin, playerul în cupa va pierde meciul la scorul general de 30-0.
• Daca un membru al concursului nu se prezinta de 3 ori la meciurile lui, este suspendat din campionat si pierde toate meciurile cu 30-0.
• Fiecare jucator are un nick înregistrat la începutul sezonului în curs, ce nu poate fi schimbat în timpul competitiei. În nick nu sunt acceptate numele vulgare, rasiale sau extensiile de orice natura ar fi ele.
• Daca pe parcurs intervine o problema si puteti cere Ownerilor o scurta Pauza de doar 5 Minute care paote fii folosita doar o singura data.

*fy_snow
• Fiecare meci se joaca pe o singura mapa. Echipa care va avea cele mai multe runde castigatoare va fi declarata castigatoare.
Se va juca un numar Maxim de Runde (15) la Sfarsitul acestor 15 Runde se va decide castigatorul (Cel ce are mai multe runde castigate)
• Limbajul vulgar fata de membrul advers sau fata de arbitru duce la sanctionarea membrului de la avertisment, la pierderea meciului cu 30-0 sau chiar la eliminarea din cupa. La 3 avertisment playerul este descalificat.
• Parola de pe server va fi anuntata de catre admin.
• Sistemul de punctare :
#3 puncte în caz de victorie;
#1 punct în caz de meci egal;
#0 puncte în caz de înfrângere.
• Meciurile se vor juca pe data stabilita de -pH-Questy ! Dupa meci, arbitrul va posta rezultatul meciului.

• Reclamatiile se pot face in maxim 30 de minute de la terminarea meciului, iar rezultatul final se va afisa in maxim 24 de ore de catre -pH-Questy dupa vizionarea demo de la meci!!!(Doar cei ce au cerut sa i se faca Demo adversarului).
• La ora fixata de catre admin dam START la meci. De asta, va rog sa intrati cu cel putin 5-10minute pe server inainte de ora de incepere.
• În cazul aparitiei unor probleme privind conexiunea la internet a vreunui membru, în cazul în care un jucator este deconectat de pe server sau în cazul aparitiei vreunei alte probleme de forta majora pentru vreun jucator, puteti folosi ajutorul Adminului scriind simplu in chat (Numele Adminului Pauza) data cu say. Oprirea temporara a meciului se face in freezetime si se acorda 5 minute Playerului pentru a-si rezolva problema.
Daca in 5 minute nu a rezolvat problema si nu a mai intrat pe server pierde meciul cu 30-0.

Finala intre castigatorii semifinalelor care se va juca pe 2 harti. Astfel membrul cu cele mai multe runde castigatoare va fi declarat CASTIGATOR.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
GlobalStrike-Community :: »[RnS-Server]« • Competitii :: Cupa Counter-Strike 1 vs 1 :: Regulament-